در قسمت یازدهم از مستند رینگ اسپرت، قصد داریم نگاهی کلی به خودروهای جدید در بازار ایران داشته باشیم و ویژگی و عملکرد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

بازار خودروهای داخلی انحصاری و محدود است. به همین دلیل، مشتریانی که قصد خرید اتومبیل صفر دارند، مجبورند میان گزینه‌های محدود یک اتومبیل را بسته به ویژگی‌های محدود انتخاب کنند. چند سالی می‌شود که اتومبیل‌های چینی در بازار ایران توانسته‌اند فروش خوبی را تجربه کنند. همین موضوع باعث شده تا در کنار چند اتومبیل محدود از خودروسازهای وطنی، گزینه‌های بیشتر دیگری از اتومبیل‌های نوظهور چینی در مقابل مشتریان ایرانی قرار گیرد.

البته مدتی می‌شود که خودروسازها وطنی به سراغ تولید اتومبیل‌هایی با ظاهر جدید اما باطن یکسان رفته‌اند که می‌توان به دنا، دنا پلاس، تیبا، ساینا و کوییک اشاره کرد. این خودروها واقعا چه فرقی با مدل‌های قبلی دارند؟ چه چیزی باعث می‌شود تا این خودروها را به عنوان محصولات جدید در بازار ایران به حساب بیاوریم؟

در این قسمت از مستند خودرو رینگ اسپرت می‌خواهیم به بعضی از اتومبیل‌های داخلی و وارداتی نگاهی داشته باشیم و ویژگی‌ها، مشخصات، مزایا و معایب آن‌ها را برشماریم. با یازدهمین قسمت از مستند ماشین رینگ‌اسپرت همراه ما باشید.

منبع : دیجی کالا مگ