چه کیف لپ تاپی بخرم؟


سوالی که بعد از خرید لپ تاپ در ذهن ما بوجود می آید و با توجه به اطلاعات کمی که در این زمینه وجود دارد و یا اگر وجود دارد فراگیر نیست و ممکن است موجب انتخاب اشتباه ما در خرید شود.


میخواهیم به برسی انواع کیف لپ تاپ و اینکه چه کیف لپ تاپی برای ما مناسب است یپردازیم.

امیدوارم با این راهنمایی بتوانبم کمکی به شما زمانی که میخواهید برای لپ تاپ خود کیف انتخاب نمایید، کنم.


 نکات مهمی که زمان خرید کیف لپ تاپ باید مد نظر داشته باشیم :


 زمانی که شما میخواهید کیفی را خریداری کنید ابتدا چند نکته را مد نظر قرار دهید که شامل قیمت کیف لپ تاپ، برند کیف لپ تاپ، کیفیت و جنس، نسبت مقاومت و محافظت کیف لپ تاپ به ضربه، میزان فضای مورد نیاز و در پایان وزن آن میباشد.


جنس کیف لپ تاپ :


از جنس کیف لپ تاپ خود مطمئن شوید. متریال یا مواد اولیه ساخت کیف و همچنین کیفیت دوخت در عمر کیف لپ تاپ شما موثر است. سعی کنید از برندهای معتبر، کیف لپ تاپ خود را انتخاب نمایید.


زمان خرید، لپ تاپ و متعلقات آن را درون کیف بگذارید و شکل ظاهری کیف را بعد از قراردادن وسایل برسی نمایید. بعضی از کیف های نامرغوب بعد از قرار دادن لپ تاپ درون آنها، ظاهرشان تغییر میکند و جذابیت ظاهری خود را از دست میدهند.


ضربه گیر :


ضربه گیر یکی از عوامل مهم در انتخاب کیف لپ تاپ است.

دلیل اصلی خرید کیف لپ تاپ فقط حمل لپ تاپ و متعلقات آن نیست بلکه حفاظت از لپ تاپ در برابر فشارها یا ضربه های احتمالی نیز میباشد.


دقت داشته باشید کیفی که انتخاب مبکنبد ضربه گیرهایی کاملا اصولی و استاندارد داشته باشد تا زمانی که ضربه یا فشاری به کیف وارد شد، ضر

به را بصورت مستقیم به لپ تاپ انتقال ندهد.


ضربه گیر باید به شکلی باشد که اطراف لپ تاپ را پوشش دهد. منظور قسمت زیرین و کنار یا قسمت بالای لپ تاپ است.


البته در طراحی کیف های جدید از ایرسل استفاده شده. ایر سل به معنی سلول هواست. کپسول هایی در محفظه کیف لپ تاپ تعبیه شده که شدت ضربه وارده به کیف لپ تاپ را کاهش داده و از لپ تاپ شما در برابر خطرهای احتمالی محافظت مینماید.

 

انواع مدل های کیف لپ تاپ


ضروری و لازم است تا تمام مدل های کیف لپ تاپ در بازار را بشناسیم تا بتوانیم زمان خرید کیف لپ تاپ، انتخاب هوشمندانه ای با توجه به نیاز های خود داشته باشیم. انتخابی که تمام نیازهای ما را پاسخگو باشد. 


در ادامه به برسی انواع کیف لپ تاپ میپردازیم.

 

کیف لپ تاپ دستی


کیف های لپ تاپ دستی پر فروشترین نوع کیف لپ تاپ محسوب میشوند. این نوع کیف ها به دلیل جادار بودن و حمل راحت آن مورد استقبال بیشتری از خریداران قرار میگیرند. زمان خرید این نوع کیف به این نکات توجه داشته باشید:


کیف لپ تاپ دستی که انتخاب میکنید متناسب با سایز لپ تاپ شما باشد نه آنقدر کوچک باشد که لپ تاپ به زحمت در محفظه ضد ضربه جای گیرد نه آنقدر بزرگ که لپ تاپ در آن حرکت کند، متناسب با سایز لپ تاپ شما.


کیف لپ تاپی که انتخاب میکنید دارای جیب و پدهای متناسب با نیاز شما داشته باشد. بدین معنی که فضایی به غیر از لپ تاپ و متعلقات آن شامل شارژر یا موس و.....بتوانید مدارک یا اسنادی که میخواهید آنها را با خود حمل کنید را در آن جای دهید.


کیف لپ تاپ انتخابی دارای بند رو دوشی باشد، بدین معنی که اگر حمل لپ تاپ بصورت دستی برای شما مشکل شد بتوانبد از بند رو دوشی آن استفاده و کیف لپ تاپ را  بر روی دوش خود حمل کنید. حمل کیف برای مدت زمان طولانی بوسیله دسته کیف کار مشکل و خسته کننده ایست و حمل کیف لپ تاپ بوسیله بندهای رودوشی به مراتب راحت تر است.


 کیف لپ تاپ کوچک


این مدل کیف لپ تاپ بیشتر برای نت بوک یا مینی لپ تاپ ها مورد استفاده قرار میگیرد.در این مدل فقط فضای کافی برای حمل دستگاه شما در نظر گرفته شده به شکلی که حمل دستگاه برای شما بسیار راحت باشد و امکان حمل متعلقات یا اسناد وجود ندارد. بیشتر کاربرد این مدل کیف در مسافت های کوتاه است.

 

کیف لپ تاپ چرخدار(خلبانی)


همانطور که از اسم این مدل کیف پیداست، کاربرد این گونه کیف ها  بیشتر برای مسافت های طولانی و مسافرت است. زمانی شما این مدل را انتخاب میکنید که قصد مسافرت با هواپیما یا قطار را  دارید و میخواهید لپ تاپ خود را بین وسایل مسافرت خود بگذاربد و حمل کیف لپ تاپ بصورت جداگانه برای شما خسته کننده است.


با این مدل کیف شما یک تیر را با دونشان زده اید.هم وسایل مورد نیاز در مسافرت را با خود حمل میکنید، هم لپ تاپ خود را بصورتی حمل میکنید که اگر ضربه یا فشاری بر آن وارد شد آسیبی به لپ تاپ شما نمیرسد.


در انتخاب این نوع کیف ها دقت لازم را داشته باشید. کیفی که انتخاب میکنید باید دارای دو دسته باشد، دسته بالا قابل تنظیم باش دو بتوان ارتفاع آن را به راحتی تنظیم نمود.


 

کیف های مدل پستچی(نامه رسان)


این مدل کیف یکی از پر طرفدارترین کیف های موجود در بازار است.


این مدل کیف همان طور که از اسمشان مشخص است بیشتر برای حمل اسناد و مدارک استفاده میشود. با خرید این مدل کیف هم لپ تاپ خود را حمل میکنید هم فضای کافی برای اسناد و مدارک خود دارید.


این مدل کیف بصورت معمول دارای بند رودوشی هستند و حمل آنها بوسیله همین بندهای روی دوش انجام میشود.

 

کیف لپ تاپ کوله پشتی


و اما کوله پشتی لپ تاپ, این مدل کیف طرفداران زیادی در بین خریداران کیف لپ تاپ دارد.

حمل راحت لپ تاپ، ایمنی بالا در حمل لپ تاپ، جا داری, اسپرت و جوان پسند بودن این مدل کیف لپ تاپ، آن را از بقیه متمایز کرده.


نکاتی که زمان خرید کوله پشتی باید رعایت کنیم بدین شرح است:


سعی کنید کوله پشتی انتخاب کنید که اگر بواسطه قراردادن لپ تاپ یا وسایل دیگر در کوله وزن آن زیاد شد زمان حمل کوله پشتی به ستون فقرات شما فشار یا آسیبی وارد نگردد. بند این کوله پشتی باید بصورت استاندارد طراحی شده و کوتاهی یا بلندی آن قابل تنظیم باشد.

بندهای کوله پشتی باید دارای ابر باشد که آسیب زیادی در زمان حمل به شانه های شما وارد نکند و شما احساس راحتی با آن داشته باشید.

وزن کوله پشتی نباید زیاد باشد که با اضافه شدن لپ تاپ یا وسایل دیگر، فشار یا آسیبی به بدن شما وارد ننماید.

محفظه لپ تاپ باید در نزدیک ترین محل به پشت کمر شما باشد و اطراف آن باید ضربه گیرهای لپ تاپ تعبیه شده باشد.

 

کیف لپ تاپ زنانه


این مدل کیف مختص بانوان است و بدین صورت که طراحی ظاهری آن مانند کیف های زنانه است با این تفاوت که بانوان میتوانند علاوه بر حمل لپ تاپ خود وسایل روز مره ای را که نیاز دارند با خود حمل کنند.

این کیف دارای دو دسته است که بر روی سائد دست حمل میشود و ظاهر آن کاملا مانند کیف های زنانه است.


 

امیدوارم این مطلب مفید و در زمان خرید کیف لپ تاپ به شما کمک کند.